Alerjik Rinit Nasıl Tedavi Edilir?

En yaygın tedavi tavsiye çocuğun allerjik hassasiyeti neden alerjenlerden kaçınmaktır. Hekim alerjenlere karşı hayatı şekillendirme ve koruma önlemleri için durumu, doğasına dayalı bir kaçınma stratejisi geliştirmek için aile ile birlikte çalışacaktır.

Maliyet ve yaşam tarzı göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlerdir. Hafif, mevsimsel alerji için, kaçınma eylemi en etkili yöntem olabilir. Hayvan tüyüne karşı hayvanın yaşam alanından uzağa taşınması veya ortamdan uzaklaştırılması sağlanmalıdır.

tedaviŞiddetli hastalık bulguları ve çoklu alerjenlere bağlı durumlarda, yıllık uzun düzenleme ve çevresel kontrol için ek tedavi önlemleri gerektirebilir. Burunu tuzlu su ile yıkama, Alerji tedavisinde kullanılan burun spreyleri ve uyku yapmayan antiallerjik ilaçlar hastalığın kontrolü için gerekli olabilir.

Belirtileri şiddetli ve çoklu allerjenlere bağlı olan alerjik durumlarda, çocukta 6 ay ile bir yıl uygulanan tedaviye rağmen diğer tüm önlemleri alındığında başarısız olursa, o zaman immünoterapi adı verilen alerjene karşı duyarsızlaştırma tedavisi önerilebilir. üç ila beş yıl süren tedaviler gerekebilir. Polen hassasiyetleri olan çocuklar bu tedaviden en fazla yararlanacak. Bu tedavi ayrıca, polen bağlı astım hastalığı başlangıcını önler veya azaltmada etkilidir.

  * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.