Uçak Seyahatlerinde Basınç Şikayetini Önleyen Kulak Tıkacı

gorselHava basıncı değişimleri kulak zarındaki aşırı hareketliliği arttırarak kulak ağrısına neden olur.
Uçağın kalkış ve inişinde oluşan hava basıncındaki güçlü ve hızlı değişimler kulaklarda baskıya neden olur. Uçuş için özel tasarlanmış uçuş tıkaçları, kulak zarına etki eden basıncı düzenler.

Uçuş sırasında meydana gelen kulak ağrılarına karşı etkilidir. Bu tıkaçlar kulaklarınızı korur ve rahat bir uçuş geçirmenizi sağlar. Yeni hava basıncı kontrolü (HBK) özelliği ile bu tıkaç kulak zarına yapılan baskıyı yavaşça düşürür ve düzenler. Böylece, bu tıkaç kulakları basınçtaki güçlü değişimler sonucu oluşan ağrıya karşı korumaya yardım eder. kulakBerlin’deki Charite mitte kampüsündeki Kulak burun boğaz kliniğinde uçuş sırasında problem yaşadıklarını belirten bir grupla çalışılmıştır. Bu grup basınç odasında uçak kabin basıncına benzer bir ortam yaratılmış, yaratılan ortamda tatbik edilen bu kulak tıkacının kişiler üzerindeki etkileri araştırılmıştır. Bu kulak tıkacının basıncın kulak zarına olan olumsuz etkisini ortadan kaldırdığını ve basıncı dengeli bir şekilde ayarladığı ve çalışmaya katılan kişilerin basınçtan kaynaklanabilecek ağrı ve olumsuzlukları yaşamadıkları gözlemlenmiştir. Gene Hannover’deki Leibniz üniversitesinin Hannover hava alanında 500 den fazla katılımcı ile yaptıkları çalışmada basınç problemi yaşayan kişilerin seyahat esnasında şikayetlerinin anlamlı ölçüde azaldığı kaydedilmiştir. Çalışma grubundakilerin % 80 nin rahat bir seyahat geçirdikleri rapor edilmiştir. Erişkinlerde ve çocuklarda kullanılabilen bu tıkaç kabin içi basınç farklılıklarından kaynaklanan olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır.

 

Sanohra Fly Kulak Tıkacı Erişkin Ve Çocuk Tipi Ürün Bilgileri:

Hava basıncı değişimleri kulak zarındaki aşırı hareketliliği arttırarak kulak ağrısına neden olur. Uçağın kalkış ve inişinde oluşan hava basıncındaki güçlü ve hızlı değişimler kulaklarda baskıya neden olur. SANOHRA fly kulaklarınızı korur ve rahat bir uçuş geçirmenizi sağlar. Yeni hava basıncı kontrolü (HBK) ile SANOHRA fly kulak zarına yapılan baskıyı yavaşça düşürür ve düzenler. Böylece, SANOHRA fly kulakları basınçtaki güçlü değişimler sonucu oluşan ağrıya karsı korumaya yardım eder. Kulakları güçlü basınç değişimlerine karsı korur. Uçuş sırasında meydana gelen kulak ağrılarına karsı etkilidir.

 

ucak