burun-estetik-ameliyati-olurken-doktor-secimiBurun Estetiğinde Doktor Seçimi

Burunun kişinin yapısına özgüdür. Burun estetiğinde cerrahın amacı kişiye uygun ve özgü olan burnu yapmak olmalıdır. Burun estetiği olacaksanız bazı kurallar sizin için önemlidir. Ameliyat öncesi cerrah ve hastanın karşılıklı iletişimi estetik burun cerrahisinin başarısında önemli rol oynar. İyi bir iletişim, doktorun hastanın düşüncelerini ve beklentilerini yeterince anlamasını sağlar, diğer taraftan hasta karar vereceği ameliyatın sonunda beklentilerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini anlar.

Doktor tarafından, Hasta ameliyat sonrası iyileşme sürecinin nispeten uzun olduğu konusunda bilgilendirilmelidir. Yüzdeki Şişme ve cildin iyileşmesi için zaman gerekir.  Bu sebepten dolayı operasyonun gerçek sonucu ve burunun son biçimi başlangıçta tam olarak görülmez, ancak birkaç aydan sonra şişlikler tamamen indiğinde belli olur. Hasta bundan dolayı kesin sabır göstermelidir ve ameliyattan hemen sonra hevesi kırılmamalıdır. Hasta gerçekçi beklentilere sahip olmalıdır ve bir iyileşme sürecinde olduğunu anlamalıdır. Hasta yüzün genel görüntüsüne uymayan bir burun yapılmasını isterse de cerrahın yüze uymayacak bir burun için hayır deme kapasitesi olduğunu bilmelidir. Bunlar mükemmel hasta doktor ilişkisinin önemli noktalıdır. Bu sayede iki tarafı da memnun edecek en iyi olası sonuçlar elde edilebilir.

Doğru doktoru seçimi yaparken kişi birtakım araştırmalara girer. Bu araştırmalar sonucunda doğru karar verebilmek için bazı noktaların önemi vardır. En önemlisi noktalardan birisi; cerrahın ameliyatı yapacak yeterli bilgi ve tecrübesinin olmasıdır. Diğer önemli noktalardan biriside solunum yollarının yani burunun ameliyat sonrasında sorunsuz işlevini yapabilmesidir. İşte burun estetiğinde  burnun fonksiyonellik özelliği en önemli noktalardan biridir. Mükemmel bir burun yapılabilir ama nefes problemi olan ve hayatı kâbusa çeviren bir burun hiçbir işe yaramaz. Bunun için dış görüntü kadar iç yapılarda da cerrahınızın konuya hakim olmasına dikkat ediniz. İşin sonrasında kâbus görmek istemiyorsanız, aynı zamanda İşin fonksiyonellik konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olan bir cerrah arayışında olunuz. Eski hastalarının ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarını göstermesini ve örnekleme yapmasını cerrahınızdan isteyiniz. Hangi hastanelerde ameliyat yaptığını cerrahınıza sorunuz. Mutlaka alt yapısı bu ameliyat için yeterli donanıma sahip kaliteli hastaneleri tercih ediniz. Unutulmamalı ki hastane kalitesinin bu işte önemli bir yeri vardır.

Hastanın kendisini ameliyattan sonrada mutlu hissetmesi için mutlaka doğru tercihi yapması gerekir. Bu sayede ileride oluşabilecek sıkıntıların önüne de geçmiş olur. Bu konuda bu işi iyi yapan cerrah kimdir sorusu sorulursa; siparişe göre burun yaratmayan; öznelliğini doğallığın kusursuz olması inancından alan ve amacı yüzdeki mükemmel uyumu sağlamak olan sanatçıdır ifadesi en uygun tanımlama olacaktır.