Site: Yasal uyarı ve kullanım şartları:

Op.Dr.Ali Ahmet Şirin tarafından  web sitesi ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede sunulan içerik, grafik, görüntü, video, link, bilgi ve diğer materyaller, yalnızca (18 yas ve üzeri) ziyaretçileri aydınlatma ve bilgilendirme (girişimsel müdahaleler, uygulamalar, kullanılan ilaçlar ve cihazlar hakkında bilgilendirme, hasta görüşmeleri, tüm bu konularda videolar, cerrahi videolar) amacı taşımaktadır. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir. Bu sitedeki tüm bilgiler ışığında ifade bulan öneri, tedavi ve tanı bilgileri tamamen size uygulanacaktır anlamı taşımaz. Bundan dolayı, bu sitede yer alan bilgileri ve verilen birtakım tedavi önerilerini öncelikle kendi doktorunuza ya da bize danışmanız gerekmektedir.

Bu sitede verilen bilgiler, sahibinin bilimsel tecrübeleri ve tıbbi bilgilerini içermekte değildir. Burada verilen bilgilere dayanarak başkaları tarafından uygulanan tedaviler konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Bu sayfalardaki verilen bilgiler, tıbbi bir uygulama, tedavi ya da ameliyat için yol gösterici ya da dayanak olamaz. Konu ile ilgili bir uzmanla görüşmenin ya da muayenenin yerini tutmaz. Buradaki bilgiler, tüm hastalar için geçerli bir uygulama rehberi değildir. Ayrıca bir tedavi için tüm seçenekleri içermeyebilir.

Bu sitede ya da aynı isime sahip olduğunu iddia eden ve kabul eden kişi ya da kişilerin beyanı esastır. Her hangi bir siteye kontrol dışı yazı yazılması alıntı yapılması durumunda dahi site sahibi kesinlikle sorumlu kabul edilemez. Bu siteye giren ve okuduklarını uygulayan kişiler site sahibini asla dava edemez.

Site sahibinin tanı ve tedaviler hakkında bilgileri, fikirleri veya uygulamaları, yeni bilimsel gelişmelere paralel olarak değişebilir. Ayrıca Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Siteye erişim serbest ve anonimdir. Site içeriği sürekli güncelleştirilmeye çalışılmaktadır. Yine de sitedeki hiç bir yazının tam ve eksiksiz olduğu garanti edilmemektedir. Sitedeki herhangi bir konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak için bir uzman doktora başvurmalısınız. Web sitesinde olabilecek herhangi bir yanlışlık veya eksiklikten dolayı, herhangi bir sorumluluk Op. Dr. Ali Ahmet Şirin’e atfedilemez.

Bu sitedeki tüm materyalde sağlanan yasal haklar Op. Dr. Ali Ahmet Şirin tarafında tutulur. Sitede yayınlanan bilgileri ticari amaç gütmeksizin, yalnızca ticari olmayan kişisel kullanımınız için, olmak kaydıyla kopya edilmesine izin verilir. Burada belirtilenin dışında, hiçbir materyal kopya edilemez, tekrar üretilemez, dağıtılamaz, sergilenemez, yüklenemez, tekrar oynatılamaz, postalanamaz, verici yoluyla geçirilemez, dâhilen, fakat sınırlanmamış olarak, elektronik, mekanik, fotokopi suretiyle, kayıtlı veya herhangi başka bir şekilde çoğaltılamaz. Bu sitedeki materyallerin sadece sergileme, kopya, dağıtım veya yükleme için kişisel, ticari olmayan kullanım için değiştirmeme ve materyaller için tüm yasal ve içerdiği diğer kişisel notların yasal sahibiyseniz izin verilebilir. Ancak, aldığınız bu kopyaların hepsi bu Web Sitesinde yer alan ve o malzemenin içerdiği tüm telif hakkı ve diğer mülki uyarı ve sorumluluktan feragat haklarını aynen taşıyacaktır.

Sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Hiç bir ortamda (Internet, dergi, gazete, TV, radyo) Op. Dr. Ali Ahmet Şirin’in izni olmaksızın kullanılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz. Bu sitedeki bilgilerin teyidi için sahibine soru sorulabilir. Site ziyaretçileri soru sorma formları, ya da e-mail yolu ile site kurucusuna soru sorabilirler; bu sorulara sadece genel bilgiler seklinde cevap yazılmaktadır, sorulara cevap olarak reçete yerine geçebilecek ilaç tavsiyesi yapılmamaktadır, ilaç ismi verilmemektedir. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı okumuş, tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.

Site bulunana tüm içerikler koruma altında olup yazıların hiçbiri tamamen veya kısmen, Aksi durumlarda 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ihlali söz konusudur. Site ile ilgili tüm haklar; Op. Dr. Ali Ahmet Şirin’e aittir.

Site ziyaretçileri, siteyi kullanmaya başladıklarında yukarıda yazanları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılı